You are here
Home > Sport > Valencia pobijedila Real i trku za prvaka Španije ponovo učinila zanimljivom

Valencia pobijedila Real i trku za prvaka Španije ponovo učinila zanimljivom

Fudbaleri Valencije pobijedili su na domaćem terenu u okviru 16. kola španske La Lige ekipu Reala iz Madrida s rezultatom 2:1.

Kraljevi su hladan tuš pretprili nakon samo devet minuta igre. Prvo je Zaza ispratio savršen centaršut kojeg je na ivicu šesnaesterca uputio El Haddadi, a onda precizno poslao loptu u mrežu za vodstvo Valencije.

Pet minuta kasnije Orellana pokazuje sjajnu pribranost nakon asistencije Nanija i udvostručuje prednost domaćih.

Potom je Real krenuo furiozno. Redale su se prilike Rodrigueza, Benzeme i dva puta Ronalda, ali nije bilo gola za Kraljeve najviše zahvaljujući sjajnom golmanu Valencije Alvesu.

Imali su i domaći veliku priliku da riješe pitanje pobjednika. Ipak, Navas je veoma lijepo odbranio udarac Pareja.